AnaSayfa
Veteriner KliniğiKuş

BAKIM VE BESLEME
Kuşlarda bakım çok önemlidir.çabuk hastalanırlar.
IRKLARINA ÖZEL TOHUM ÇEŞİTLERİNİ VERMEK GEREKİR. YEM ÇEŞİTLİĞİNİ ARTTIRDIĞIMIZ ZAMAN DAHA SAĞLIKLI BESLENİRLER.TOHUMLARIN YANINDA MEYVE VE YEŞİLOTLARDANDA VERMEMİZ GEREKLİDİR.(MARUL,SALATALIK,BİBER,ELMA,VB.)
MİNERAL VE VİTAMİNLER
EVLERDE BESLENEN KUŞLARDA VİTAMİN VE MİNERAL EKSİKLİKLERİ FAZLA OLUR. BU NEDENLE SULARINA YADA YEMLERİNE İLAVE YAPMALIYIZ. GAGA TAŞI (CALCİUM,FOSFOR,MAGNEZYUM)VERMELİYİZ.) DEĞİŞİK MARKALARDA VİTAMİN PREPARATLARI SATILMAKTADIR.BUNLARI SULARINA 3 GÜNDE BİR İLAVE ETMELİYİZ...
HASTALIKLAR
HASTALIKLAR
Kuşlar evlerde ençok aşırı ısı farklılıkları yüzünden hasta olurlar,kapı pancere açılması rüzgarda bırakılmaları sonunda ya isal olurlar yada solunum yolları enfeksiyonuna yakalanırlar.bulundukları odalarda ısı ani olarak 5 derece değiştimi hasta olurlar.isal olduklarında veterinere götürmeliyiz.solunum yolları rahatsızlıkları hapşırma tıksırma şeklinde başlar ve bir süre sonra burun deliklerinde su hava kaparcıklarını görürüz veterinere götürüp uygun bir antibiyotik kullanmalıyız.
KUŞ CİNSLERİ

KANARYA
► GÜZEL ÖTÜŞLERİ İNSANLARI MUTLU EDER. İNCE NARİN VUCUTLARI ÇABUK HASTALANIR İYİ KOŞULLARDA BAKMAK GEREKİR.RÜZGARDAN VE AŞIRI SICAKTAN KORUMALIYIZ.

CENNET PAPAĞANLARI
► CANLI RENKLERİ ,YÜKSEK SES TONLARI İLE DİKKAT ÇEKERLER.TEK YAŞAMAKTAN HOŞLANMAZ DAHA ÇOKKALABALIK YAŞAMAYI SEVERLER.

MUHABBET KUŞLARI
► YAVRU ALINDIKLARINDA İNSANLARA DAHA YAKIN OLURLAR BİRKAÇ KELİME KONUŞABİLİRLER.OYUNCU VE HAREKETLİ OLMALARI ONLARI SEVİMLİ KILAR. YAVRU YAPMALARI VE YAVRULARINA İYİ BİRER ANNE ,BABA OLMALARI İLE DİKKAT ÇEKERLER.
 

GRİ KIRMIZI KUYRUK JAKO PAPAĞANI
► JAKO PAPAĞANLAR KONUŞMALARI VE TAKLİT YETENEKLERİ İLE ÜNLÜDÜR.KISA ZAMANDA DUYDUKLARI SESLERİ TAKLİT ETMEYE BAŞLARLAR.70-80 KELİME KONUŞABİLİRLER.MEYVE ÇEŞİTLERİ VE KABUKLU ÇEREZLER EN ÇOK SEVDİKLERİDİR.